Iskolánk Pestszentimrén található a Táncsics utcában. Intézményünk családias jellegű, közvetlen napi kapcsolatban állunk a szülőkkel. Az épület esztétikus, napfényes, barátságos légkörű, forgalmas útvonalaktól távol esik, így jó levegőjű. Udvarán a gyermekek igényeinek megfelelő, hangulatos játszótér található.
Az épületben humán, nyelvi, természettudományos, számítástechnika, vizuális kultúra, ének-zenei, öko szaktantermek vannak. Iskolánk programja komplexitásra, a gyermeki személyiség sokoldalú, kiegyensúlyozott fejlesztésére törekszik. Fő profilja a német nemzetiségi oktatás, amely keretében a gyerekek heti öt órában tanulják első osztálytól kezdve a német nyelvet. A hagyományőrző foglalkozások keretében megismerkednek a néphagyományokkal, kultúrával.
Napi munkánkat a kompetencia alapú oktatás módszertani sokszínűsége hatja át, melynek alapja a megismerésen keresztül elsajátított tudás. Célunk, hogy tanulóink a mindennapi életben jól hasznosítható tudás birtokában legyenek általános iskolai tanulmányaik befejezésekor. Ezt megerősítve alsóban iskolaotthonos, felsőben pedig napközis és tanulószobai foglalkozást biztosítunk.
Pedagógiai munkánkat fejlesztő pedagógusok, iskolapszichológus, gyógytornász, gyógypedagógus, logopédus segíti.
Színvonalas szabadidős tevékenységeket biztosítunk tanulóink számára: sport, ének-zenei, kézműves, tánc, dráma, tehetséggondozó foglalkozások, versenyek, vetélkedők, táborok, kirándulások, témahetek, projektnapok, színház-, hangverseny- és múzeumlátogatások formájában.
Korszerű oktatástechnikai eszközök, könyvtár, olvasóterem, internetes hozzáférési lehetőség, barátságos, jól felkészült, lelkiismeretes nevelőtestület várja a hozzánk jövő gyerekeket.
Nyílt napok alkalmával minden kedves érdeklődő betekintést kaphat az iskola életébe.

Amennyiben megnyertük tetszését, látogasson el hozzánk!

Svélecz Edit Igazgató